IPhone E-mail Ayarları ve Kurulumu

Sizin için ne faydalıysa, durmadan biz onu yazıyoruz !

IPhone E-mail Ayarları ve Kurulumu

IPhone E-mail Ayarları ve Kurulumu IPhone E-mail Ayarları ve Kurulumu

Iphone email kurulum ayarları için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
Iphone telefondan öte bir çeşit cep bilgisayarıdır. Oldukça kullanışlı ve kolay bir işletim sistemine sahiptir. Email kurulumu da oldukça basittir.

Aşağıda görsel olarak hazırladığımız ayarları iphonu’unuza kurduğunuzda e-mail alıp gönderebilirsiniz.

Adım 1
Iphone arayüzünden Ayarlar bölümüne girin.
iphone email kurulumu -1

Adım 2
Mail, kişiler, Takvimler düğmesine tıklayın.
iphone email kurulumu -2
Adım 3
“Hesap Ekle” düğmesini tıklayın.
iphone email kurulum -3
Adım 4
Diğer düğmesini tıklayın.
iphone email kurulumu -4
Adım 5
Adınızı, email adresinizi, parolanızı ve açıklama kısmını örnekdeki gibi doldurun ve “Kaydet” düğmesine basın. (Önemli olan e-mail adres ve parola kısmıdır)
iphone email kurulum -5
Adım 6
gelen pencerede “POP” düğmesini seçin ve Gelen Posta Sunucusu ve Giden Posta sunucusu ayarlarını örnekdeki gibi yapın. (tabii kendi bilgilerinizle). Tüm bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra Kaydet dümesine basın.
iphone email kurulumu -6
Adım 7
Öncelikle SSL bağlantısı kontrolü yapacak ve sertifika geçerli değil uyarısı verebilir. Bu durumda Vazgeç düğmesini tıklayın. Sonrada sağ üstten Kaydet düğmesine tıklayın.
iphone email kurulumu -7
Adım 8
“Bu hesap mail alıp gönderemeyebilir” uyarısı geçersiz sertifikadandır. Kaydet düğmesine tıklayın. E-mail kurulumu tamamladınız. Iphone’unuzun Anasayfasına geçerek E-mail butonunu tıklayın. E-Mail alıp göndermeye başlayabilirsiniz.
iphone email kurulum -8
Standart ayarlarda Iphone’nunuza gelen maillerin bir kopyası sunucuda saklı kalacaktır.
Anasayfa > Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler > Hesaplar Sekmesi altında kurmuş olduğunuz hesaba tıklayın ve sayfanın en altında “İleri Düzey Seçenekler” i göreceksiniz. Diğer platformlardan da aynı maili okumak istiyorsanız “Sunucudan sil” şeçeneği “Asla” olmalı. iPhone ile okuduğunuz mailin diğer platformlara düşmesini istemiyorsanız, iPhone ile maili okuduğunuzda sunucudan silinmesini istiyorsanız ayarları değiştirmelisiniz.