WhatsApp Destek Hattı

Kurumsal E-Posta / E-Mail Hizmeti

kurumsal e-posta e-mail hizmeti

Kurumsal mailler, bireysel mail adreslerinden farklı olarak sadece kurumun yazışmalarında kullanılan mailleri teşkil etmektedir. Şirketlerin kurumsal bir maile sahip olması onları bireysellikten çıkaracak ve kurumsallığa yönlendirecektir. Nitekim bir şirketin veya işletmenin ücretsiz mail hizmetlerinden yararlanıyor olması hoş karşılanan bir durum değildir. Çünkü hem kurumsal değil hem de prestij açısından güven sağlamamaktadır. Bu yüzden kurumsal olan bütün şirketlerin kurumsal e-mail kullanmalarında fayda vardır.


Kurumsal Mail Nedir?

Kurumsal mail şirketin şahsına özel olarak alınmış ve başka kişilerce kullanıma uygun olmayan mail adresleridir. Şirket mailleri genellikle şirketadı@şirketadı.com şeklinde alınmaktadır. Bu mail adresleri bireysel olarak kullanılmaz ve şirkete özeldir. Şirketlerin yapmış olduğu özel yazışmalarda kurumsal mail adresinin kullanılması gerekmektedir.


Hangi Cihazlardan Oturum Açılabilir?

Önceleri sadece bilgisayar üzerinde açılabilen kurumsal e-posta adresleri teknolojinin gelişmesi ile birlikte her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz bir hal almıştır. Kullanılacak olan bulut ile bu mail adresleri istenilen yere taşınabilir ya da istenilen yerden mail gönderimi-alımı yapılabilir. Kurumsal e-posta hizmetimiz ile maillerinizi ister cep telefonunda isterse bilgisayar üzerinde bulundurabilirsiniz.


Kurumsal Maillerde Kota Sınırı

Şirketlerde eskiden gelmiş olan bazı maillerin silinmek istemediğini biliyoruz. Bu yüzden kurumsal e-mail hizmeti farklı kota seçeneklerinden oluşuyor. Bu kota seçeneklerini şirketinizin büyüklüğüne göre belirlenebilir. Kurumsal mail kotaları 1 GB'tan başlayarak 50'GB'a kadar çıkabilmektedir. Ayrıca kurumsal mail hesabı ile saatte yaklaşık olarak 250 adet mail gönderilebilmektedir.


E-Posta Ara yüzü

Şirket sahipleri daha önce kurumsal e-posta yönetmemiş olabilirler. Bu dikkate alınarak kişilerin kolay kullanabileceği bir ara yüz oluşturulabiliyor. Bu sayede şirket sahipleri maillerini kolay bir şekilde yönetebiliyorlar.


Kurumsal Mailin Güvenliği

Şirket yazışmalarının üçüncü kişilerin eline geçmemesi çok önemlidir. Bu yüzden kurumsal maillerin güvenliğinin sağlanması gerekmektedir. Eğer wifi ile internet alınan ortamda aynı ağa birden çok kişi bağlanıyorsa kişisel güvenliğin mutlaka sağlanması gerekir. Zira bu tip internet bağlantıları neticesinde kişilerin bilgilerin çalınabildiğini görmekteyiz. Bu yüzden kurumsal maillerin güvenliğini sağlamak adına SSL şifreleme yazılımı kullanılmaktadır. Bu yazılım kullanılan mail adresine özel bir şifreleme getirir. Bu da mail adresinin üçüncü kişilere açılmasını mutlak suretle engellemektedir.