WhatsApp Destek Hattı

Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı

sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı uzmanlığı

Sosyal medya platformlarından herhangi birisini günümüzde kullanmayan yada bilmeyen yoktur. Durumun böyle olması sosyal medyanın ne kadar etkili olduğunu ortaya koymaktadır. Yapılan araştırmalardan elde edilen verilere göre bir gün içerisinde yaklaşık olarak bir kaç milyar kişi sosyal medya hesaplarından herhangi birisinde aktif olarak görünmektedir. Böyle bir güce sahip olan sosyal medya üzerinde firmalarında yer alması son derece önemli bir konudur. Bu noktada sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı firmalarınızın bu mecralar üzerinde doğru bir şekilde konumlandırılmasında önemli bir rol üstlenmektedir. Firma olarak verdiğimiz sosyal medya hizmeti ile işletmenizi internet üzerinde konumlandırabilir ve adınızı milyonlarca insana duyurabilirsiniz.


Sosyal Medya Yönetiminin Kapsamı Nedir?

Sosyal medya yönetimi, işletmenizi müşterilerinize ulaştırmanın en kolay yoludur. Buradaki amaç potansiyel müşterinize ulaşmak ve markanızı daha fazla kişinin duymasını sağlamaktadır. Günümüzde buna sadece sosyal medya platformları izin vermektedir. Doğru bir şekilde yönetilen hesaplar her zaman hedefine ulaşmaktadır. Sosyal medya yönetiminin kapsamında Facebook, İnstagram, Twitter, Youtube, Google gibi belli başlı sosyal medya mecralarında markanızın yer almasını bulunmaktadır. Bu platformlar üzerinde yer almayan yada yanlış yönetimle birlikte sosyal mecralarda yer alan markalar prestij kaybına uğrayacakları gibi daha fazla müşteriye de ulaşamayacaklardır.


Sosyal Medya Yönetiminde Nelere Dikkat Edilir?

Sosyal mecraların yönetiminde dikkat edilmesi gereken kritik eşikler bulunmaktadır. Bu hesaplarda yer alan markaların paylaşımlarının mutlak suretle güncel tutulması gerekmektedir. Güncel olmayan hesaplar takipçi kaybedebilir ve yeni kişilere açılamazlar. Sosyal medyada marka doğru yansıtılmalıdır. Bu itibar açısından son derece önemlidir. Markalar herkese hitap edebilir nitelikte olmalıdır. Yapılacak paylaşımlar yanlı olmamalı, doğru bilgiler yansıtmalıdır. Firmamızın verdiği sosyal medya yönetimi hizmeti bütün bu hususlara dikkat ederek markanızın itibarını korumaktadır.


Sosyal Medya Raporlaması

Sosyal medya hesapları bir takım veriler sunmaktadır. Bu veriler raporlanabilir niteliktedir. Raporlama şirketlerin pazarlama departmanlarına doğrudan etki etmektedir. Sosyal mecralardan elde edilecek verilerden yola çıkarak pazarlamanın yönü daha da belirgin hale getirilebilir. Sosyal medyada yer almanın en büyük avantajlarından birisi de anında değişiklikler yapılabilmesi imkanının sağlanıyor olmasıdır.